SARI HURDA

Sarı hurda belirli oranlarda bakır ile çinkonun veya çeşitli alaşımların karıştırılması ile elde edilir. Çeşitli metal parçalar üretilir. Hurda içindeki bakır oranı ise hurdanın değerini belirleyen faktördür. sarı hurda denildiğinde içindeki bakır oranına göre fiyatı değişmektedir.

Fiyat Nasıl Belirlenir?

LME ve döviz kurundaki iniş ve çıkışlar sarı hurdanın fiyatını belirler. Özellikle bakır ve çinko fiyatı en etkili faktördür. Sarı hurdalar bunları işleyecek olan dökümhanelere gönderilir ve içindeki alaşımlar burada ayrıştırılır. Ayrıştırılan hammaddeye göre dökümhane fiyat belirler. Hurdacılar da belirlenen bu fiyatı baz alır ve işlem sırasındaki maliyetleri düşerek sarı hurda alımlarını gerçekleştirir.

Sarı Hurdalar Nerelerde Kullanılır?

Sarı hurda içeriğinde pirinç denilen bir metali bulundurur ve çoğu zaman atıl durumundadır. Bu madde çeşitli alanlarda kullanım alanı kendine bulmuştur. İnşaat, süs eşyaları, endüstri sanayide çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Sarı hurdalar her hurdada çabuk ulaşılabilecek durumda değildir. Hurdacılar onlara getirilen hurdaları sökerek, yıkarak, keserek, açarak hatta parçalayarak içindeki sarı hurdaya ulaşır.

Hurdanız Nasıl Alınır?

Babaoğulhurda.com Marmara bölgesinde en güncel fiyat bilgilerini takip ederek piyasa şartlarının üzerinde sarı hurdaları toplamaktadır. İsterseniz siz getirin isterseniz firma evinizden ya da iş yerinizden sarı hurdanızı almaktadır.

Bazı hurdacılar keşif ücreti almaktadır. Babaoğulhurda.com hiçbir keşif ücreti almadan telefondan resim göndererek veya görüntülü araçlarımızı arayarak hurdalarınızın değeri belirlenir.

Babaoğulhurda.com Aldığı Diğer Hurdalar

Firma sarı hurdanın dışında diğer hurda ürünlerini de almaktadır.
Alüminyum Hurdası
Bakır Hurdası
Çinko Hurdası
Demir Hurdası
Kurşun Hurdası
Krom Hurdası
Kablo Hurdası
Akü Hurdası
Jeneratör Hurdası
sarı hurda
Kâğıt Hurdası
Chiller Hurdası

Babaoğulhurda.com Diğer Hizmetleri
Bina Yıkımı
Çelik Sökümü
Çevre Düzenleme
Fabrika Yıkımı
İş Makinası Kiralama
Kagıt / Arşiv İmha
Kazı Harfiyat İşleri