KAZI HARFİYAT İŞLERİ

Hafriyat, bir binanın temelinin kazıldığı ve ardından uygun temel çalışmalarının yapıldığı bir işlemdir. Hafriyat ve hafriyat çalışmaları, belirli bir izinle gerçekleştirilen çalışmadır. Kazı harfiyat işleri firmamızca yürütebilmek için;

Kazı ruhsatı,
Sigorta şirketi
Kazı ruhsatı

alınması gerekmektedir. Bu belgeler ait olduğunuz şehirlerden temin edilebilir.

Kazma ve topraklama çok önemlidir ve mesleki beceri gerektirir. Kazı ve arazi temizleme sırasında birçok olay meydana gelir. İnşaat çukurlarını temizlerken veya kazarken, komşu bina veya binanın temeli zarar görebilir. Bu, binanın sakinleri için çok tehlikelidir. Kazı ve hafriyat çalışmaları sırasında kişisel korunmaya büyük önem verilmelidir.

Hafriyat işlemlerinde özen gösterilmesi gerekli diğer işler ise; su, telekomünikasyon ve doğalgaz boru hatlarına dikkat edilmesidir. Bu hatların hasar görmesi ciddi bir tehlike olabilir. Bu nedenle hafriyat alanının planı sorumlu belediyeden alınmalı ve proje bu bağlamda profesyonellikle ilerlemelidir.

Tehlikeli hatların olduğu yerlerde acil durumlarda yetkili kurum yetkilisinin bulundurulması gerekir. Kazı harfiyat işleri sırasında can ve mal güvenliğini sağlayan kapsamlı bir hizmet sunulması gerekmektedir. BabaOğul Hurda firması olarak sizlere güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşmanızı rica ederiz.