KAĞIT HURDASI

Hurdanın hayatımızdaki yeri büyük olmaktadır. Özellikle kağıt hurdası geri dönüşüm konusunda birden fazla avantaj sağlamaktadır. Burada bulunan hurdalar çevreye karşı ürünün zarar görmesini engelleyecek boyutlarda yerini aldığından dolayı yeniden kağıtların kullanmasını sağlamaktadır. Hayatımızın her alanında kağıttan ihtiyaç duymak zorunda kalınmaktadır.

Kağıtları her defasında kullanılması demek daha fazla ağacın zarar görmesi anlamına gelmektedir. İşte tam da bundan dolayı kağıt hurdası bu gibi durumların önüne geçmektedir. Kişi ne kadar çok geri dönüşüme kağıt ürünü eklersen geri dönüşüm için o kadar kolay bir yol hazırlamaktadır. Böylece her şey kolayca dönüştürülerek ağaçların kesilmesinin önüne bu hurdaları alan belli başlı bölgeler bulunmaktadır.

Kişi kağıtları birleştirerek biriktirdikten sonra bu bölgelere satışlar yapmaktadır. Böylece hem para kazanıp hem de çevreye katkıda bulunmuş olmaktadır. Hurdaların ağırlıklarına göre fiyat aralıkları değişmektedir.

Genel anlamda bakıldığı takdirde oldukça kazançlı bir yöntem sayılabilmektedir. Özellikle defterlerden veya A4 kağıtlarından kullanılan kağıt hurda atıkları tekrar aynı ürün olarak çıkarılabilmektedir. Böylece çevre olabildiğince daha az kirlenmiş olmaktadır. İnsanlar bu konuda bilinçlendiği takdirde kaynaklar asla tükenmemektedir.