Hurda Fiyatları

Hurda alım fiyatları
dEMİR hURDA ALIMI

Hurda Fiyatları

Hurda fiyatları, hurdacılık sektörü içerisinde sürekli güncellenen ve değişen rakamlardan oluşmaktadır. Hurdacılık sektörü içerisinde çok sayıda hurda çeşitleri bulunmaktadır. Bu yüzden hurda fiyatları da birbirinden farklıdır. Bunun en önemli sebebi hurdanın değeri ile alakalıdır. Hurda çeşitleri değerlerine göre ayrılır ve buna bağlı olarak da hurda fiyatları belirlenir.  

 

Buna ek olarak hurda fiyatları şehirden şehre göre değişebilmekte ve hurda piyasası ve piyasanın gelişimi de hurda fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Ülkenin ekonomik durumu, döviz artışı gibi durumlar hurda fiyatları için önemli değişkenlerdir. 

Hurda geri dönüşümü oldukça önemli bir alandır ve hammaddeye ulaşımı kolaylaştırır. Hurda kullanım ömrü dolmuş ürünlere verilen isim olsa da çoğu hurda geri dönüştürülebilir özelliğe sahiptir ve hurda geri dönüşümü doğal dengenin korunmasında yardımcı olur. Ayrıca dünya üzerinde biriken bir çok atık maddenin temizlenmesine ve tekrar ekonomiye geri kazandırılmasında yardımcı olur. Bu yüzden hurda alımı oldukça önemli bir alandır.

Hurda çeşitleri oldukça fazladır. Her hurdanın da hurda alım fiyatları birbirinden farklıdır. Hurda demir fiyatları, hurda bakır fiyatları, hurda kağıt fiyatları, hurda plastik fiyatları, hurda akü fiyatları, hurda demir boru fiyatları, hurda alüminyum fiyatları, hurda karton fiyatları, hurda pet şişe fiyatları, dkp hurda fiyatları…

Bu saydığımız bütün hurda çeşitleri farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Çünkü hepsinin belli bir geri dönüştürülebilme oranı ve sektörde değeri vardır.  Ayrıca belirtmeliyiz ki metal hurdalar en çok geri dönüşümü yapılan hurda çeşitleridir. Bunun sebebi metallerin geri dönüşümün kolay ve yüksek oranda geri dönüşüm değerine sahip olmasıdır.

Aşağıdaki listede güncel hurda fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 2020 hurda fiyatları hakkında detaylı bilgi aşağıdaki tablodadır. Ayrıca 2021 hurda fiyatları için de bizi takipte kalınız.

Babaoğul Hurda olarak her nevi hurda alımı yapıyoruz. Hurdalarınızı yerinde ve değerinde nakit olarak satın alıyoruz. Hurda alımı yapan firmalar arasında 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahibiz. Bu yüzden hurdalarınızı bize güvenle satabilirsiniz. Hurdalarınız en yüksek fiyat garantisi ile sizden alınmaktadır.

Hurda Fiyatları neye göre belirlenir?

Hurda fiyatları hurdanın kalitesine, değerine ve işlenebilir özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden demir hurda fiyatları 3-4 ₺/Kg aralığında iken sarı hurda fiyatları 30-40 ₺/Kg olabilmektedir. Bu tamamen hurdanın değeri ile alakalıdır. Yani demir hurdası kg fiyatları ile sarı hurda fiyatları birbirinden farklıdır. Bunun gibi hurda bakır fiyatları 45 – 50 ₺/Kg arasında iken hurda akü fiyatları 7-8 ₺/Kg arasında değişir.

Aşağıdaki tabloda güncel hurda fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL HURDA FİYATLARI

Aşağıda hazırladığımız güncel hurda fiyatları listesi yaklaşık rakamları içermektedir. Hurda piyasasında hurda fiyatları anlık olarak değişebilmektedir. Güncel, anlık hurda fiyatları için bizi aramanızı rica ediyoruz.

Hurda Demir Fiyatları
DKP Hurda Demir 2,89 ₺/Kg
Ekstra Hurda Demir 2,89 ₺/Kg
1. Sınıf Hurda Demir 2,50 ₺/Kg
2. Sınıf Hurda Demir 2,60 ₺/Kg
Demir Talaşı Hurdası 2,30 ₺/Kg
Toplama Hurda 2,00 ₺/Kg
Teneke Hurda 1,5 ₺/Kg
Pik Demir Talaşı Hurdası 2,10 ₺/Kg
İnşaat Yıkım Hurdası 2,30 ₺/Kg
İnşaat Demir Çubuğu Hurdası 2,60 ₺/Kg
Tufal Hurdası 1,00 ₺/Kg

 

NOT: Hurda demir fiyatları mevsimsel bir değişim gösterebilir. Özellikle kış aylarında inşaat sektörünün durması sebebi ile hurda demir fiyatları genellikle artmaktadır. Borsanın durumu da demir hurda fiyatları üzerinde etkilidir. Elbette ki geri dönüşüm süreci de demir hurda fiyatları üzerinde etkili olan bir faktördür. Çünkü geri dönüşüm süreci ne kadar zorlaşır ise hurda fiyatları o derecede artar.

Ek olarak; demir hurdası en çok inşaat yıkım süreçlerinden elde edilir. Bu noktada çıkacak olan demir hurdası çeşidine bağlı olarak demir hurda fiyatları da farklılaşır. Gördüğünüz üzere hurda demir fiyatları kendi içerisinde farklılaşmaktadır. Bunun en önemli sebebi demir hurdası kalitesi, paslanma oranı, saflık oranı ve dönüştürülebilme oranıdır.   Bu noktada demir hurda fiyat bilgisi alırken demir hurdasının çeşidini de belirterek en doğru bilgiyi alabilirsiniz. Tabloda gördüğünüz üzere toplama hurda fiyatları ile teneke hurda fiyatları birbirinden farklıdır.

Hurda Bakır Fiyatları
Soyma Bakır Hurdası 50,00 ₺/Kg
Lama Bakır Hurdası 49,00 ₺/Kg
Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Bakır Hurdası 47,00 ₺/Kg
%98 Külçe Bakır 49,00 ₺/Kg
TTR Kırma (Granür) Bakır Hurdası 49,00 ₺/Kg
Bakır (Kızıl) Talaş Hurdası 47,00 ₺/Kg

 

NOT: Hurda bakır fiyatları döviz kuruna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genellikle elektrik ve elektronik sektöründe bakır hurdası sıklıkla çıkmaktadır. Kablo hurdası olarak da bilinen hurda çeşidinin içerisinde bakır hurdası bolca bulunmaktadır.  Bakır hurda fiyatları da kendi içerisinde farklı türlerde olduğundan değişkenlik göstermektedir. Aynı demir hurdasında olduğu gibi hurdanın değeri, geri dönüşüm oranı, pas oranı bakır hurda fiyatları üzerinde etklidir. Örneğin  TTR Kırma (Granür) Bakır Hurdası fiyatı 49 ₺/Kg iken; Soyma Bakır Hurdası 50 ₺/Kg’dır.

Hurda Alüminyum Fiyatları
Hurda Alümimyum Talaş 7,30 ₺/Kg
Hurda Çelikli/Plastikli Alüminyum Tel 10,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Bakırlı Petek 20,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Tel 14,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Araiş 12,50 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Jant 12,80 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Ofset Matbaa 13,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Boyasız Profil 12,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Profil 11,30 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Tas Tabak 10,30 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Piston 10,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Sert Kartel 8,10 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Kutu 6,10 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Radyatör 6,30 ₺/Kg

 

NOT: Alüminyumun günümüzde kullanım alanı oldukça geniştir. Ayrıca %100 geri dönüştürülebilen bir metal olduğu için de geri dönüşüm oranı oldukça yüksektir. Ve özellikle alüminyum üretimi yapan ve işlem sonucunda alüminyum hurdası çıkaran firmalar için alüminyum hurdası fiyatları oldukça önem taşımaktadır. Bu üretimden elde edilen alüminyum kalıntısı yani araiş bir diğer adı ile alüminyum hurdası doğanın korunması için de önemli bir adımdır.

Alüminyum hurda geri dönüşümü sağlayarak sizler de ülke ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Alüminyumun geri kazanımı ile yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanır. Alüminyum hurda fiyatları da saflık derecesine bağlı olarak değişmektedir. Güncel alüminyum hurda fiyatları için bizi takipte kalınız ve hurda alüminyum fiyatları hakında detaylı bilgi için bizi arayınız.

Hurda Kağıt Fiyatları
1. Hamur Beyaz Hurda Kağıt 1,10 ₺/Kg
Değişik Renkli Hurda Kağıt 1,00 ₺/Kg
Hurda Karton Kağıt 1,10 ₺/Kg
Hurda Okul Kitabı 1,30 ₺/Kg
Hurda A4 Fotokopi Kağıdı 1,30 ₺/Kg
Hurda Peçete Kağıdı 1,10 ₺/Kg
Hurda Karton Bardak 1,00 ₺/Kg
Kullanılmış Hurda Gazete 1,10 ₺/Kg
Kullanılmamış Hurda Gazete 1,50 ₺/Kg
Bristol Hurda Kağıt 0,75 ₺/Kg
Hurda Kuşe Kağıdı 0,80₺/Kg

 

NOT: Hurda kağıt fiyatları, kağıt hamurunun kalitesine ve kağıdın çeşidine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yıldan yıla da diğer hurda çeşitlerinde olduğu gibi kağıt hurda fiyatları da değerlenmektedir. Örneğin hurda karton fiyatları ile hurda gazete fiyatları birbirinden farklıdır. Ya da örneğin hurda kağıt fiyatları 2019 ile hurda kağıt fiyatları 2020 birbirinden farklıdır. Önemli olan güncel kağıt hurdası fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olmaktır. Yukarıdaki tabloda güncel kağıt hurdası fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kağıt geri dönüşümü ile milyonları ağacı kesilmekten kurtarabilirsiniz. Atık kağıt ürünleri ile geri dönüşüm yaparak çevre korunabilir ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabiliriz. Atık kağıt türleri arasında bulunan A4 kağıdı, kuşe kağıdı, karton, gazete ve benzeri ürünler en çok toplanan kağıt hurdası çeşitleridir. Sizler de kağıt hurdası geri dönüşümü yapmak ve hurda kağıt fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayınız.

Sarı Hurda Fiyatları
Sarı Hurda Araiş MS-70 40,00 ₺/Kg
Sarı Hurda Araiş MS-64 39,00 ₺/Kg
Sarı Hurda Çubuk Ucu Parça 38,50 ₺/Kg
Sarı Hurda MS-58 Çubuk Talaşı 34,00 ₺/Kg
Sarı Hurda Kırkambar Vana Musluk 31,00 ₺/Kg
Hurda Su Saati 31,00 ₺/Kg
Sarı Hurda Radyatör 28,00 ₺/Kg
Hurda Fosfor Bronz Araiş 47,00 ₺/Kg

 

NOT: Hurda sarı fiyatları bakır hurda fiyatlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Çünkü sarı hurda genellikle bakır hurdasından elde edilen bir hurda çeşididir. Sarı ve bakır hurda fiyatları için tek yapmanız gereken hurda fiyatları sayfamızı incelemek ve detaylı bilgi almaktır. Aklınıza takılan bir soru var ise İstanbul hurdacı ile iletişime geçerek bizden sarı hurda fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Plastik Hurda Fiyatları
Hurda ABS Plastik 2,00 ₺/Kg
Hurda Polipropilen Moblen 2,00 ₺/Kg
Hurda Polistren Kristal 2,00 ₺/Kg
Hurda Jelatin 1,80 ₺/Kg
Mavi Kırmızı Kapak 1,70 ₺/Kg
Şeffaf Beyaz Naylon Hurda 3,00 ₺/Kg
Çıkma Pimapen Hurdası 2,10 ₺/Kg
Elteks Plastik Hurdası 1,50 ₺/Kg
Hurda Temiz Pet Şişe 1,40 ₺/Kg

 

NOT: Hurda plastik fiyatları da plastiğin kullanım durumuna, çeşidine ve aldığı hasara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Adresten hurda alımı için tek yapmanız gereken bizi aramaktır.

Hurda Krom Fiyatları
Hurda Paslanmaz 304 Krom 10,10 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 304 Krom Talaşı 8,10 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 316 Krom 14,10 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 316 Krom Talaşı 12,20 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 310 Krom 19,10 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 310 Krom Talaşı 17,10 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 430 Krom 3,10 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 201 Krom 3,20 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 202 Krom 3,00 ₺/Kg
Anot Nikel %99 59,00 ₺/Kg

 

NOT: Krom hurdası oldukça fazla çeşidi olan bir hurdadır ve krom hurdası fiyatları da krom çeşidine ve saflık oranına göre değişkenlik göstermektedir.

Hurda Kablo Fiyatları
Hurda Karışık Kablo 11,00 ₺/Kg
Hurda Antigron Kablo 15,00 ₺/Kg
Hurda Tek Damar Kalın İç Tesisat Kablosu 31,20 ₺/Kg
Hurda Yer Altı Enerji Kablosu 25,00 ₺/Kg
TTR Hurda Kablo 12-18 ₺/Kg
Çelik Zırh Hurda Kablo 8-17 ₺/Kg
Hurda Fare Yemez Kablo 24,00 ₺/Kg

 

NOT: Hurda kablo fiyatları kablonun türüne ve aldığı hasara bağlı olarak değişmektedir. Kablo içerisindeki malzemenin değeri de kablo hurda fiyatları üzerinde etkilidir.

Hurda Elektronik Kart Fiyatları
Hurda Bilgisayar Ram Kartı 6,30 ₺/Kg
Hurda Bilgisayar Anakartı 8,00 ₺/Kg
Hurda Telefon Kartı 6,00 ₺/Kg
Hurda Modem Kartı 3,50 ₺/Kg
Hurda Uydu Alıcısı Kartı 3,30 ₺/Kg
Hurda Yazıcı Kartı 3,10 ₺/Kg
Hurda İşlemci Metal Kartı 6,00 ₺/Kg
Hurda Harddisk 5,00 ₺/Kg

 

Hurda Kurşun Fiyatları
Hurda Levha Kurşun 14,30 ₺/Kg
Hurda Çatı Minare Söküm Kurşun 14,20 ₺/Kg

 

Hurda Nikel Fiyatları
Hurda %95-99 Şablon Nikel 94,00 ₺/Kg
Hurda Anot Nikel 93,00 ₺/Kg
Hurda Nikel Çapağı 61,00 ₺/Kg

 

Hurda Akü Fiyatları
Hurda Sulu Akü 7,30 ₺/Kg
Hurda Kuru Akü 7,30 ₺/Kg
Hurda Küçük Akü 6,30 ₺/Kg

 

NOT: Hurda akü fiyatları akünün boyutuna, sulu ya da kuru olmasına bağlı olarak değişir. Akü hurdası fiyatları için bizi arayınız. Adresten hurda alımı ve taşınması konusunda uzman bir şirketiz. En değerli hurdalar için bizi arayınız.

Hurda Çinko Fiyatları
Külçe Çinkosu 16,30 ₺/Kg
Hurda Çinko Levha 16,00 ₺/Kg

 

Hurda Zamak Fiyatları
Hurda Zamak İmalat 16,30 ₺/Kg
Hurda Antimon 14,00 ₺/Kg

 

Hurda Motor Fiyatları
Hurda Demir Kaplama Motor 4,30 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Kaplama Motor 6,00 ₺/Kg

 

Gördüğünüz gibi hurda fiyatları hurdanın cinsine, içerdiği maden oranına, pas oranına vb. bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Güncel hurda fiyatları için takipte kalınız ve bizimle iletişime geçiniz.

Günlük değeri üzerinden
"Hurda Alım - Harfiyat Hizmetleri " için bizi hemen arayın!BABAOĞUL HURDA

Türkiye'nin Hurdacısı!

TALEP FORMU
TOP