Hurda Demir Fiyatları

blank

Hurda demir kullanım ömrü dolmuş olan birçok aracın ana üretim bileşenlerinden biridir. Bugün kullandığımız birçok araç ve yapıda demir madenine rastlamak mümkündür. Araba endüstrisi, bina yapımı, uçak yapımı gibi daha çok alanda demir kullanılmaktadır. Bu kadar çok kullanılan bir ürünün de hurda geri dönüşümü elbette ki yapılmaktadır. Hurda demir fiyatları da bu bağlamda kullanılan demirin kalitesine ve geri dönüşüm oranına göre değişkenlik göstermektedir.

Babaoğul Hurda olarak hurda demir geri dönüşümü yaparak hem sürdürülebilirliğin devam etmesinde katkıda bulunuyoruz hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Her nevi hurda alımı yapan firmamız sizlere de demir hurdası alımı için en büyük desteği vermeye hazırdır. Hurda demir fiyatı yerinde ve değerinde belirlenir ve size hurda demir kilosu fiyatı verilerek nakit ödeme yapılır.

Sizler de hurda demir sahibi iseniz ve hurda geri dönüşümü konusuna önem veriyorsanız İstanbul Hurdacı olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda demir kilosu güncel fiyatları için tek yapmanız gereken web sitemizi incelemek ve bizimle iletişime geçmektir. Hurda fiyatları hurdanın cinsine göre değişkenlik göstermektedir. Hurda çeşitleri oldukça fazladır bu yüzden her hurdanın kendine has fiyatı vardır. Örneğin demir hurda fiyatı ile alüminyum hurda fiyatı birbirinden farklıdır. Maddenin sektördeki değerine ve kullanışlılığına bağlı olarak hurda fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Bu yüzden anlık hurda fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz ve hurda demir kilosu hakkında detaylı bilgi alınız.

Birkaç örnek hurda demir fiyatı verecek olursak;

  • İnşaat yıkım hurdası (demir) : 2 ₺/Kg
  • DKP Hurda Demir: 3 ₺/Kg
  • Sınıf hurda Demir: 2,5 ₺/Kg
  • Demir Talaşı Hurdası: 2,10 ₺/Kg
  • İnşaat Demir Çubuğu Hurdası: 2,80 ₺/Kg

Elinizdeki hurda demir çeşidine bağlı olarak bizlerden hurda demir kilo fiyatı alabilirsiniz. Örneğin hurda demir kilosu ne kadar diye sorarsanız sizden demir çeşidi hakkında bilgi aldıktan sonra detaylı bilgi verebiliriz. Hurda demir boru fiyatları ile Demir talaşı hurdası fiyatları birbirinden farklıdır.

Hurda fiyatları hakkında en kolay bilgiye bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Unutmayın, hurdalarınız Babaoğul Hurda ile daha değerli!

Demir Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Şimdi sizlere demir madeni hakkında bilgi vereceğiz.

Demir madeni yerkabuğunda en çok bulunan metaldir. Ayrıca belirtmek gerekirse uzayda da en çok bulunan metallerden biri demir madenidir.  Doğada tek başına bulunmayan ve genellikle bileşenler halinde bulunan demir oksijen ve kükürt alaşımı içerisinde sıklıkla bulunmaktadır.

Demir, Elementlerin Periyodik Tablosunda Grup 8'de metal olarak sınıflandırılan kırılgan, sert bir yapısı vardır. Tüm metallerin en bol olanı olan saf formu, nemli havaya ve yüksek sıcaklıklara maruz kalmaktan hızla paslanır. Demir aynı zamanda Dünya'nın kabuğundaki ağırlık olarak en yaygın bulunan dördüncü elementtir ve Dünya'nın çekirdeğinin çoğunun demirden oluştuğu düşünülmektedir.

Los Alamos Ulusal Laboratuvarı'na göre, Dünya'da yaygın olarak bulunmasının yanı sıra, güneşte ve yıldızlarda bol miktarda bulunur. Jefferson Lab'a göre demir, canlı organizmaların hayatta kalması için çok önemlidir. Bitkilerde klorofil üretiminde rol oynar. Hayvanlarda, kandaki oksijeni akciğerlerden vücuttaki dokulara taşıyan bir protein olan hemoglobinin bir bileşenidir.

Jefferson Lab'a göre arkeologlar, insanların 5.000 yıldan fazla süredir demir kullandığını tahmin ediyor. Aslında, insanlar tarafından bilinen en eski demirin bir kısmının kelimenin tam anlamıyla gökten düştüğü ortaya çıktı. 2013 yılında Journal of Archaeological Science'da yayınlanan bir çalışmada araştırmacılar, M.Ö.3200 yıllarına tarihlenen eski Mısır demir boncuklarını inceledi ve bu boncukların demir göktaşlarından yapıldığını tespit etti.

Çeliğin çok önemli bir yapı taşı olmaktan besleyici bitkilere ve kanınızda oksijen taşınmasına yardımcı olmaya; demir her zaman Dünya'daki yaşamın sürdürülmesine yardımcı olmaktadır. Yaşamın sürdürülmesi için gerekli olan demir bu yüzden hurda halindeyken de çok önemlidir. Demir geri dönüşümü bu yüzden özenle ve titizlikle yürütülmesi gereken bir alandır.

Geri dönüşüm aşamalarının titizlikle yönetilmesi ile birlikte hurda demir tekrar üretime kazandırılarak üretim ağı genişletilmektedir. Hurda demir geri dönüşümü yaşamımızı sürdürebilmemiz için gerekli olan ve yapılması gereken bir alandır. Sizler de hurda demir sahibi iseniz ve hurda demir geri dönüşümüne destek olmak isterseniz lütfen Babaoğul Hurda ile iletişime geçiniz.

Hurda demir fiyatları sürekli güncellenmektedir. Güncel hurda demir fiyatları için bizi arayınız.

Günlük değeri üzerinden
"Hurda Alım - Harfiyat Hizmetleri " için bizi hemen arayın!BABAOĞUL HURDA

Türkiye'nin Hurdacısı!

TALEP FORMU
TOP