Kurşun Hurdası

Kurşun Hurdası

Kurşun Hurdası Alımı

Kurşun hurdası hurda çeşitleri arasında en çok ortaya çıkan hurdalardan biridir.

Kurşun genellikle tek başına kullanılmayan ve diğer madenler ile alaşım halinde kullanılan bir metaldir. İşlenmesi oldukça kolaydır ve hayatımızın bir çok alanında kurşun maddesi kullanılmaktadır. Özellikle endüstriyel alanda kurşun kullanımı yaygındır. Bunun nedeni kurşunun korozyona karşı oldukça dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır. Kullanım ömrü oldukça uzundur ve dayanıklı bir madendir.

Kurşun genellikle inşaat sektöründe ses yalıtımı için, boru yapımında kullanılmaktadır. Bildiğiniz üzere kurşun silah yapımında da kullanılmaktadır. Radyasyonu engellemesi açısından da nükleer santrallerde sıklıkla kurşun kullanılmaktadır.

Gördüğünüz gibi kurşun oldukça önemli bir madendir ve geri dönüşümü yapılması gerekmektedir. Hurda kurşun geri dönüşümü de sıklıkla yapılan bir işlemdir. Babaoğul Hurda olarak hurda kurşun alımı yapıyoruz. Hurda kurşun fiyatı, hurda kurşun kg fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. Her nevi hurda alımı yapıyoruz ve hurdalarınıza en yüksek fiyat teklifini sunuyoruz.

Anlık hurda fiyatları için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bize danışmadan hurdalarınızı satmayınız. Hurdalarınız İstanbul Hurdacı olarak size en yakın hurdacı olan Babaoğul Hurda’da daha değerlidir. Aşağıda hurda kurşun fiyatlarını görebilirsiniz. Kurşun hurdası fiyat değişimleri güncel döviz kuruna bağlı olarak belirmektedir. Bu yüzden güncel kurşun hurdası fiyatları için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

Kurşun Hurdası Fiyatları

Hurda Kurşun Fiyatları
Hurda Levha Kurşun 14,30 ₺/Kg
Kırkambar Kurşun 13,50 ₺/Kg
Hurda Çatı Minare Söküm Kurşun 14,20 ₺/Kg

 

** Elinizde bulunan hurda kurşun miktarına bağlı olarak fiyatlarımızda değişim olabilmektedir.**

Eğer sizde kurşun hurdası ne kadar diye soruyorsanız doğru yerdesiniz demektir. En yüksek kurşun hurdası fiyatlarına Babaoğul Hurda aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 2021 hurda kurşun fiyatları için bizi arayınız.

Kurşun Metali Özellikleri Nelerdir?

Atam numarası 82 olan ve sembolü Pb olan bu metal mavi ile gümüş renginin birleşiminden oluşmaktadır.

 • Erime derecesi; 327,5 °C
 • Kaynama Derecesi; 1740 °C
 • Atom Kütlesi; 207,19
 • İzotopları; 4 adet izotopu vardır. (İzotopların Kütle Numarası: 204, 206, 207, 208)

Kurşun Kullanım Alanları

 • Kablo izolesi
 • Askeri Mühimmat üretimi
 • Kimyasal bileşik oluşumu
 • Radyasyon yalıtımı
 • Benzin katkı maddesi
 • Akü imalatı ( otomobil, kamyon,motorsiklet)
 • Renkli televizyon tüplerinin yapımı

Gibi alanlarda kullanılmaktadır.  Kalite olarak en yoğun metallerden biri olan kurşun hurdası oldukça değerlidir. Kurşun atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlanmaktadır. Diğer metaller ile karşılaştırıldığı zaman hurda kurşun fiyatları oldukça yüksektir ve geri kazanımı da bu noktada oldukça yüksektir.

Babaoğul Hurda olarak kurşun hurdanızı en yüksek fiyat garantisi ile sizden alıyoruz ve geri dönüşüme kazandırıyoruz. Geri kazanım kurşun ile hem kurşun içerisinde bulunan zararlı maddelerin toprağa karışması önleniyor hem de hammaddeye olan ihtiyacı azaltıyor.

İstanbul Hurdacı olarak İstanbul’un her bölgesinden hurda kurşun alımı yapmaktayız. Her türlü metal hurdalar adresinizden alınır. Sizler de elinizdeki kurşun hurdalarınızı değerlendirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken güncel kurşun hurdası fiyatları için bizimle iletişime geçmektir.

Günlük değeri üzerinden
"Hurda Alım - Harfiyat Hizmetleri " için bizi hemen arayın!BABAOĞUL HURDA

Türkiye'nin Hurdacısı!

TALEP FORMU
TOP