Hurda Çeşitleri

Hurda alım fiyatları
Hurda alım fiyatları
dEMİR hURDA ALIMI

Hurda kelimesi kullanım ömrü tamamlanmış ve bir daha kullanılamayacak ürünleri ifade eder diye biliriz. Lakin bu doğru değildir. Hurda deyince aklımıza bir çok ürün gelmektedir. Hepimiz hurdacıları biliriz. Mahalle aralarında arabaları ile dolaşan bir nevi küçük esnaftır onlar. Fakat günümüzde hurdacılık sektörü çok gelişmiştir ve büyük bir meslek kolu haline gelmiştir.

Küreselleşen dünyada özellikle atık maddelerin çoğalması ile birlikte çevre kirliliği gibi sorunlar ortaya çıkmıştır. Bunun yanı sıra hammaddeye ulaşmada zorluk ve doğal kaynakların tükenmeye başlaması ile birlikte dünyamız bir çok tehlike ile karşı karşıya kalmaktadır. Ve doğal denge bozulmaya başlamıştır.

Doğal dengenin bozulmasını önlemek amacı ile ortaya çıkan bir sektördür aslında hurdacılık. Geri dönüşümün en önemli basamaklarından biri olan hatta ilk basamağı olan hurdacılık sürdürülebilir ve yaşanılabilir bir dünya için çok önemli bir meslek dalıdır.

Bu yüzden hurda kelimesini kullanım ömrünü tamamlamış lakin tekrar kullanılabilmek üzere işlenen ürünler için kullanabiliriz. Örneğin demir hurdası kentsel dönüşüm projeleri arttıkça yıkılan eski binalardan en çok çıkan hurda çeşididir. Demir çıkarılması zor bir madendir ve hammadde olarak dışa bağımlı hale getirebilir bir ülkeyi. Bu yüzden demir hurdasının geri dönüşümü oldukça önemlidir. Bina yıkıldıktan sonra ayrıştırılan demir hurdalar geri dönüşüme gönderilerek tekrar hammadde olarak kullanıma hazır hale getirilir.

Bu sayede ülkede bulunan demir hammaddesine olan talep azalır ve ülke ekonomisine büyük fayda sağlanmış olur. Ayrıca demir üretimi de azalacağı için enerji tasarrufu sağlanmış olur. Gördüğünüz gibi geri dönüşüm sürdürülebilir bir dünyaya sahip olmamız için olmazsa olmaz bir süreçtir.

Hurda çeşitleri de ihtiyaç duyulan malzemeye göre çeşitlenmektedir. Hurda çeşitleri denilince aklımıza bir çok hurda gelmektedir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Alüminyum Hurdası
 2. Bakır Hurdası
 3. Çinko Hurdası
 4. Demir Hurdası
 5. Kağıt Hurdası
 6. Krom Hurdası
 7. Kurşun Hurdası
 8. Sarı Hurdası
 9. Teneke Kutu İçecek
 10. Akü / Batarya
 11. Harfiyat, Yıkım, Moloz
 12. Kablo Hurda

Gördüğünüz gibi tekrar kullanmak istediğimiz her ürünün geri dönüşümü mümkündür. Örneğin kağıt hurdası günümüzde en çok geri dönüşümünü sağlamamız gereken malzemelerden biridir. Hepinizin bildiği gibi ağaçlar bizim akciğerlerimizdir ve ağaçlar olmadan nefes almamız mümkün değildir. Kağıt üretimi için de her gün tonlarca ağaç kesilmekte ve işlenmektedir. Ağaçların kesilmesi demek doğal düzenin çok daha hızlı bozulması anlamına gelmektedir. Bu yüzden kağıt geri dönüşümü çok önemlidir.

Hangi Ürünler Hurda Kağıt Kapsamında Yer Alır?

Hurda kağıt çeşitleri oldukça fazladır. Kağıttan üretilen aklınıza gelen her ürün kağıt geri dönüşümü için kullanılabilmektedir. Kağıt bardak, karton bardak, peçete, karton, koli, A4 beyaz kağıtlar, hurda kullanılmış kitaplar, Bristol kağıt, gazete, dergi gibi bütün ürünler kağıt hurdası olarak kullanılabilir ve geri dönüştürülerek tekrar kağıt olarak kullanılabilir.

Eğer sizde evinizde veya işyerinizde yukarıda bahsettiğimiz ürünler gibi hurda kağıt biriktiriyorsanız hiç beklemeden bizimle iletişime geçin. Babaoğul Hurda olarak hurda alımı ve satımı işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz ve hurdalarınızı yerinde ve değerinde satın alıyoruz. Hurda çeşitleri ve fiyatları konusunda ise ekibimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Her hurdanın kendine has bir değeri ve fiyatı vardır. Bu yüzden hurda çeşitleri ve fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Örneğin bakır hurdası özellikle mutfak eşyası yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. Bakır çok değerli bir metaldir ve geri dönüştürülmesi doğal denge açısından oldukça önemlidir. Bakır hammaddesinin üretimi geri dönüştürülmesinden çok daha zordur. Bu yüzden kullanılan bakırın geri dönüştürülüp üretime kazandırılması hem ülke ekonomisi açısından önemlidir hem de sürdürülebilir bir dünya için önemli bir adımdır.

Babaoğul Hurda olarak her nevi hurda alımı yapıyoruz. İstanbul hurdacı ve en yakın hurdacı arayışı içerisinde iseniz doğru yerdesiniz demektir. Hurdalarınızı yerinde ve değerinde satın alan, hızlı ve güvenli bir şekilde işini tamamlayan bir şirketiz. Örneğin profesyonel bina yıkım hizmeti almak istiyorsanız  tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir. Profesyonel ekipmanlar kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde bina yıkım işlemini gerçekleştiriyoruz. Bina ve fabrika yıkım işleri güvenilir bina yıkımı firmaları tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde işleriniz felaketle sonuçlanabilir.

Babaoğul Hurda olarak İstanbul’da kentsel dönüşüm projelerinde bina yıkım hizmeti sağlayan en güçlü firmalardan biriyiz. Bina yıkım işlerini güvenilir ve insan sağlığını düşünerek gerçekleştiriyoruz ve bina yıkımı sonrasında ortaya çıkan hurda çeşitleri ile geri dönüşüm sağlıyoruz. Bina yıkımı nasıl yapılır ve bina yıkım araçları nelerdir, bina yıkımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir diye soruyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir. Bina yıkım maliyeti hakkında detaylı bilgi için bizi arayınız.

Hurda çeşitleri arasında en çok kullanılan ve geri dönüşümü sağlanan hurdalardan biri teneke kutu içecek hurdasıdır. Her gün tonlarca teneke kutu hurdası çıkmakta ve çöpe atılmaktadır. Bunun yerine bizi arayınız ve hurdalarınızı yerinde ve değerinde alalım. Teneke kutu hurdası ve alüminyum hurdası geri dönüşümü için tek yapmanız gereken bizimle iletişme geçmektir.

Her nevi hurda alımı yapan firmamız hurda çeşitleri konusunda sınır tanımamaktadır. İstanbul hurdacı ve size en yakın hurdacı için web sitemizi inceleyiniz ve bizimle iletişime geçiniz.

Hurdalarınız bizimle daha değerli.

Günlük değeri üzerinden
"Hurda Alım - Harfiyat Hizmetleri " için bizi hemen arayın!BABAOĞUL HURDA

Türkiye'nin Hurdacısı!

TALEP FORMU
TOP Hemen Ara!
×