Hurda Alan Firmalar

blank

Alüminyum hurda; başta olmak üzere değeri oldukça yüksek olan bir metal hurdalar mevcuttur. Günlük hayatta kullandığımız bir çok ürünün üretiminde alüminyum hammaddesi kullanılmaktadır. Bu da büyük bir alüminyum rezervini gerektirir. Doğada her hammaddenin bir sınırı vardır. Bu yüzden doğal kaynakları doğru bir şekilde kullanıp geri dönüşüme önem vermemiz gerekmektedir.

Hurda geri dönüşümü de bu noktada çok önemlidir. Hurdalar neredeyse %100 geri dönüştürülebilme özelliğine sahip nadir metallerden biridir bu yüzden çok değerlidir. Özellikle Geri dönüştürülmesi oldukça kolay olan alüminyum hurdası; hurda alan firmalar tarafından satın alınarak işlenmektedir.

Hurda fiyatı firmadan firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Lakin hurda piyasası içerisinde en yüksek fiyatlı hurda alımı yapan firmanın Babaoğul Hurda olduğunu görebilirsiniz. Babaoğul Hurda olarak hurdalarınızı yerinde ve değerinde nakit alarak geri dönüşüme destek oluyoruz. Hurda fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçerek hurda alüminyum kilosu ne kadar bilgisine ulaşabilirsiniz. Firmamız sektördeki güvenilir çalışmaları ile en yüksek alüminyum hurda kg fiyatı fırsatını sizlere sunmaktadır.

Eğer sizde hurdacı arayışı içerisinde iseniz hurda fiyatları için bizimle iletişime geçiniz. Firmamız tarafından her nevi hurda alımı yapılmaktadır.

Değerli  hurdalar Hangi Ürünlerde Bulunur?

Alüminyum; içecek kutularında, konserve kutularında, sivil havacılık alanında ve askeri uçaklarda kullanılan en yaygın metaldir ve bu nedenle, bu malzemeyi ekonomik olarak uygun ve çevre dostu bir işlem kullanarak geri dönüştürme yeteneği, sürdürülebilir bir dünya için çok önemlidir. Alüminyum (çelikten sonra) en çok geri dönüştürülen ikinci metaldir ve tüm alüminyumun yaklaşık üçte biri hurda ürünlerden çıkarılır. En yaygın hurda alüminyum kaynağı, içecek kutuları ve ev ürünleri gibi genel amaçlı ürünlerdir. Uçaktan geri kazanılan alüminyum ise, küçük ama büyüyen bir hurda malzeme kaynağıdır.

Alüminyum Geri Dönüşümünün Önemi Nedir?

Alüminyumun geri dönüşümünün birkaç önemli faydası vardır.

   ·        Birincisi, alüminyumun kalitesi geri dönüşüm ile bozulmaz;

Metal, özellikler üzerinde herhangi bir olumsuz etki olmaksızın tekrar tekrar geri dönüştürülebilir.

   ·        İkinci olarak, alüminyum geri dönüşümü, cevherden yeni alüminyum üretiminden daha ucuzdur.

Alüminyumun geri dönüşümü, toplama, ayırma ve geri dönüşüm maliyetleri hesaba katıldığında bile, genellikle yeni alüminyum üretimine göre önemli maliyet tasarrufu sağlar. Sonuç olarak, uçaktan hurda alüminyumu geri dönüştürmek finansal olarak uygundur ve mevcut fiyata dayalı olarak bir Boeing 747'nin dış yüzeyinden ve gövdesinden geri kazanılmış alüminyum için tahmini değer 200.000 - 250.000 $ aralığındadır.

Alüminyum geri dönüşümü basitçe, boksit cevherinden elektrolitik ekstraksiyonla (Bayer işlemi yoluyla) yeni alüminyum üretmekten çok daha ucuz ve daha az enerji yoğunluğu olan metalin yeniden eritilmesini içerir.

Alüminyum geri dönüşümünün üçüncü temel faydası, yeni malzeme üretmekten daha az kirletici olmasıdır. Alüminyumun geri dönüşümünün çevresel faydaları çok büyüktür. Alüminyumun boksitten elektrolitik ekstraksiyonu, büyük miktarlarda elektrik gerektiren enerji yoğun bir işlemdir. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri'nde yeni alüminyum üretimi ulusal enerji ihtiyacının yaklaşık% 3'ünü tüketiyor. Hurda alüminyumun eritilmesi ve arıtılması için elektrik üretmek için gereken yenilenemeyen kaynakların (örneğin kömür, sıvılaştırılmış gaz) miktarı, yeni alüminyum üretiminden çok daha azdır. Bu nedenle, hurda alüminyumun çevresel etkisi daha azdır çünkü geri dönüşüm sürecini güçlendirmek için daha az enerji gerekir ve bu nedenle daha az sera gazı ve diğer kirleticiler üretilir.

1 kg alüminyumun geri dönüştürülmesinin 6 kg boksit, elektrolitik arıtma işleminde kullanılan 4 kg kimyasal ürün ve 14 kWh elektrik tasarrufu sağladığı tahmin edilmektedir. Bu nedenle, yaklaşık 20 ton alüminyum içeren orta büyüklükteki bir yolcu uçağının geri dönüşümünde, metali cevherden çıkarmak için gereken 300 MWh elektrik ile birlikte 130 tonun üzerinde boksit tasarrufu sağlanıyor.

Hurda alüminyum geri dönüşümü, yeni alüminyum üretmek için gereken enerjinin yaklaşık% 5'ini gerektirir. Alüminyum veya başka herhangi bir metalin geri dönüştürülmesiyle ilgili zorluklardan biri, geri dönüştürülmüş malzemenin fiyatıdır. hurdası fiyatları yıl içerisinde anlık olarak değişime uğramaktadır. Fiyat, nispeten kısa bir süre içinde büyük ölçüde değişebilir ve bu, geri dönüşüm sürecinin mali karlılığını etkiler. Yeni metalin fiyatı da değişmekle birlikte, neredeyse her zaman geri dönüştürülmüş metalden daha pahalıdır.

Eğer sizde hurda alüminyum alan yerler İstanbul arayışı içerisinde iseniz doğru yerdesiniz demektir. Alüminyum hurdası alan fabrikalar içerisinde büyük bir tecrübeye sahip olan firmamız Avrupa yakası Hurdacı ve Anadolu yakası hurdacı arayışı içerisinde olan kişilere en iyi hizmeti sunmaktadır.

İstanbul Hurdacı olarak 7/24 hizmetinizdeyiz.  Hurda kilo fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Günlük değeri üzerinden
"Hurda Alım - Harfiyat Hizmetleri " için bizi hemen arayın!BABAOĞUL HURDA

Türkiye'nin Hurdacısı!

TALEP FORMU
TOP