ÇİNKO HURDASI

Çinko, doğada çok bulunan bir maddedir. Ekonomik olarak ve kullanıl alanları açısından değerlidir. Kimyasal alanlarda, endüstride, deneylerde, malzeme yapımında kullanılmaktadır. Bunun dışında farklı birçok kullanım alanı da mevcuttur.

Çinko, ısı ile tepkimeye girdiğinde yumuşar ve bu özelliği onun eşya yapımlarında özellikle kullanılmasını sağlar. Aynı zamanda kolay kırılan bir maddedir. Kolayca kırılması ve erimesi onun kullanım alanını daha da artırmıştır.

Çinko Hurda Alım Satımı

Çinko hurdalar “demir dışı” denilen bir kategori içinde bulunmaktadır. Bu kategoriye girmesinin nedeni, çinkonun elde edilme yöntemidir. Doğada çok fazla bulunan çinko, çok fazla da kullanılmaktadır. Bu yüzden çevrede çinko maddesinden çok sayıda atık meydana gelmektedir.

Çokça alınan ve satılan çinko hurdası geri dönüşüm için ilgili tesislere götürülür. Geri dönüşüm tesisleri olan bu tesisler maddeleri birbirinden ayırarak geri dönüşüm sürecini hızlandırır ve kolaylaştırır.

Çinko maddesi hurdacılıkta ve hurda alım satımında da önemli bir maddedir. Baba Oğul Hurda olarak elinizdeki çinko hurdaları yüksek değerde almaktayız. Fiyat bilgisi için www.babaogulhurda.com sitesinden bizlere ulaşabilirsiniz.