ÇELİK SÖKÜMÜ

Baba Oğul Hurda, inşaat sektörünün en gelişmiş olduğu yerlerden biridir. Birçok inşaatın olduğu İstanbul’da, özellikle endüstriyel alanlarda birçok işletme var. Bu nedenle çelik çatıların ve demir yapıların demontaj yani çelik sökümü hizmeti önem kazanmıştır.

Tesis demonte edilirken hasarsız ve en doğru şekilde montajı yapılmalıdır. Bunun için bu alanda deneyimli ve profesyonellerden oluşan ekiplerden yararlanmak gerekmektedir. Firmamız deneyimli ekiplerimiz ile fabrika kurulumunuzu tamamlayacaktır.

Çelik Sökümünün Önemi

Çelik çatı üç unsurdan oluşur. Çatı makası, aşık ve trapez sandviç panel sac. Çelik çatıyı sökebilmek için bu üç bileşeni iyi bilmek ve buna göre hareket etmek gerekir. Öncelikle çelik çatı sisteminin sökülmesi ciddi bir iş süreci olmalıdır. İş güvenliği her zaman önce gelmelidir.

Çalışanlarımız en üst düzeyde performans gösterecek şekilde eğitilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Ardından, bir iş planı hazırlanmalıdır. Güvenlik malzemelerini kaldırmak ve malzemeleri vinçle ayırmak için gerekli araç ve taktiklere sahip olmak gerekir. Birinci çelik çatının sökülmesi için sepetli vinç tercih edilmiştir.

Çalışanlarımız sepete gidiyor, ütüleme yöntemiyle güvenle oynuyor. Düşme riskine karşı önlem alınır. Kadromuz kesinlikle teçhizatlıdır. Yüksek zeminde demir konstrüksiyonları birbirine bağlayan cıvataların montajını tamamlar. Başka bir vinç yardımıyla güvenli bir şekilde boşaltılır ve çöp kamyonumuzda toplanır ve düzenli olarak yüklenir.