Bakır Hurdası Nereye Satılır? Babaoğul Hurdacı İstanbul

Bakır Hurdası Nereye Satılır? Babaoğul Hurdacı İstanbul

Soyma bakır hurda çeşidi iletim hatları içinde kullanılan ve ömrünü yitirmeye gelmiş kabloların soyulması ile elde edilen bir tür olarak öne çıkmaktadır. Analiz yönü ile değerlendirilen hurda kablo çeşitleri hurdaci sektöründe soyma bakır hurda adı ile yeni bir kimlik kazanmaya devam etmektedir. Geri dönüşüm sektörünün şüphesiz ki en değerlisi bakır olmakta ve İstanbul’da bakır alımı yapan firma ise Babaoğul Hurdacı firması olmaktadır.

Bakır Neden Değerlidir?

Isıyı ve elektriği en iyi ileten element olma özelliğine sahip olmaktadır. Bundan dolayı ısınma ve soğutma ile elektrik sektörlerinde sıkça bakırdan faydalanılması söz konusudur. Diğer yandan bakırın paslanmaz özelliğe sahip olması ve kaplama alanında da sıkça başvurulan bir malzeme olmasına neden olması ile oldukça kıymetli bir element olmakta ve geri dönüşüm sektöründe oldukça faydalı olmaktadır.

Hurda Fiyatlarını Ne Etkiler?

Günümüzde oldukça kıymetlenen hurdacı sektörü çevre dostu işlere imza atmaktadır. Hurda fiyatlarını etkileyen birçok faktör mevcut olmaktadır. Diğer tüm sektörlerde söz konusu olduğu gibi, hurdaci sektöründe de arz ve talep ekonomik konuları etkili olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.