ALÜMİNYUM HURDASI

Keserken, çeşitli Alüminyum hurdası artıkları ile mukayese edebilirsiniz. Alüminyum sınıfında olan birçok malzeme olmasına rağmen, düzenli depolama sahalarında farklı şekilde değerlendirilen ve sınıflandırılan birçok farklı tür vardır. Alüminyum hurda türleri aşağıda yer almaktadır:

Alüminyum folyo; Bu grup, dokumasız bahçe sandalyeleri, bazı hafif tencere ve tavalar, az miktarda plastik veya çelik içeren pencere çerçeveleri ve MC kablo kılıfı gibi içeriklere sahiptir.

Dökme Alüminyum; Barbekü ızgaraları, belirli uygulamalar için şekiller gibi malzemelerde mevcuttur. Kalıba dökülmüş gibi izlenim veren alüminyum türüdür.

Saf olmayan alüminyum; Bu çelik, kauçuk veya plastik katkılı başka bir şey olabilir. Çelik cıvatalar bir şeyden geçerse, onu da batırırız. Hurda sahaları, alüminyum olmayan malzemeyi satmak istediğiniz “saf” alüminyumla karıştırdığında, bunun için temiz bir fiyat elde etmek zordur.

Alüminyum kutular; Alüminyum kutular, çöpe giden en yaygın parçalardan biridir. Genellikle soda kutularında ve yiyecek kutularında bulunduğundan, birçok kişi kutuları çöp sahasına götürmeden önce temizler, ezer ve yuvarlar.

Alüminyum Oluk / Dış Cephe Kaplaması; Esas olarak müteahhitler ve çatı ustaları aracılığıyla alınan dış cephe kaplaması ve alüminyum oluklar çöp sahasına giren en yaygın alüminyum türleridir.

Alüminyum Tel; Tel ve kabloları çektiğinizde önce bakır sandığınız telleri bulabilirsiniz ama gümüş yerine gümüş renkli olduklarını göreceksiniz. Manyetik olmasalar da alüminyum tellerdir.

Alüminyum Jantlar; Arabalardan ve kamyonlardan çıkan alüminyum jantlar, ayrılması gereken başka bir alüminyum atık türüdür. Bunun faydasını en üst düzeye çıkarmak için, lastik lastiklerin ve kurşun tekerlek ağırlıklarının onlardan uzakta olduğundan emin olun.